Dabartiniai globalūs reiškiniai paskatino vis daugiau įmonių komandų dirbti nuotoliniu būdu. Greičiausiai susiduriate su tais pačiais iššūkiais ir ieškote sprendimų, kaip užtikrinti darbuotojų efektyvią komunikaciją, įsitraukimą ir atsakomybes, kai visi dirbate iš namų?

Turime idėjų, kaip padėti komandoms, dirbančioms nuotoliniu būdu!

Kartu su partneriais Catalyst Lietuva sukūrėme keletą žaidybinių metodų, tinkamų tiek ugdyti komandos įgūdžius, tiek ir smagiai leisti laiką kartu online.

The Infinite Loop

Mūsų populiariausias žaidimas nuo šiol įmanomas ir visiškai nuotoliniu būdu dirbančioms komandoms!

Programišių komanda sušaukiama slaptai misijai. Naktį prieš žaidimą, jaunuolis, nusipirkęs virtualios realybės įrangą iš įtartinos įmonės, netikėtai buvo fiziškai įtrauktas į virtualų žaidimo pasaulį. Komandos misija – naviguojant tarp virtualaus ir realaus pasaulių, ieškoti užuominų ir padėti jaunuoliui sugrįžti į realybę.

Vienu metu tik vienas iš komandos narių gali matyti situciją virtualioje erdvėje ir apibūdinti tai, kol kiti stengiasi atrasti sprendimus ir atrakinti visas duris. Kai atrodo, jog iššūkis įveiktas – komandos atsiduria antrame lygyje ir privalo iš naujo pereiti visus kambarius, tik su sudėtingesniais galvosūkiais.

Trukmė: 1,5 – 2,5 val.

Dalyviai: 4 – 50 žm.

Lenktynės aplink Pasaulį

Tai interaktyvi komandos formavimo veikla, specialiai sukurta nuotoliniu būdu dirbantiems žmonėms. Naudojantis mūsų aplikacija „Go Team”, šis užsiėmimas prieinamas per bet kokį įrenginį, bet kurioje vietovėje. Visi trys žaidimo „Lenktynės aplink Pasaulį“ lygiai suteikia didelę smagių ir įtraukiančių iššūkių įvairovę. Kiekviena komanda reprezentuoja vieną tyrinėtoją.

Komunikuodami vaizdo konferencijoje, žaidėjai bendradarbiauja su kitais nariais ir veda savo komandos avatarą aplink Žemę. Siekiant sėkmingai užbaigti visus tris lygius ir gauti maksimalų taškų kiekį, komandos privalo sekti internetu pateikiamą informaciją bei atsirinkti tinkamus duomenis iš žaidimo žemėlapio. Riboti laiko bei kiti resursai sukuria itin įtraukiančią mokymosi aplinką.

Trukmė: 1 – 2 val.

Dalyviai: 4 – 100 žm.

Everestas

Dvidešimties dienų ekspedicijos metu komandos turi vesti savo klientus iki pat Everesto viršūnės ir atgal. Būtina atsižvelgti į daugybę faktorių, tokių kaip kliento fizinio pasirengimo lygis, oro sąlygos, geriausias maršrutas, deguonies lygis, aklimatizacija, palapinių statymas ir strategijos, kaip pergrudrauti kitas komandas, kūrimas. Kiekvieną ekspedicijos dieną komandoms į planšetes atsiunčiama esminė informacija. Komandos kopia aukštyn, priimdamos staigius, bet „blaivius” sprendimus ir varžosi tarpusavyje.

Tai itin kompleksiškas ir intensyvus žaidimas, sukuriantis daug iššūkių komandoms. Komunikacija nuotoliniu būdu dar labiau atskleidžia kiekvieno komandos nario svarbą bendram tikslui pasiekti.

Trukmė: 1-2 val.

Dalyviai: 4 – 60 žm.

Go Remote

Mūsų aplikacija „Go Team” yra specialiai sukurta nuotoliniu būdu dirbančioms komandoms. Kiekvienas komandos narys pakviečiamas su specialiu QR kodu ir aiškiomis instrukcijomis, kaip atsisiųsti programėlę ir prisijungti į žaidimą. Veiklos metu įveikiami įvairūs smagūs komandiniai iššūkiai, įskaitant loginius klausimus, vaizdo įrašuose ir nuotraukose pateikiamas užduotis ar net tokias, kurios reikalauja panaudoti turimus buitinius prietaisus.

Komandos gali bendrauti prisijungusios prie savo pasirinktos vaizdo konferencijų platformos arba prie pačios „Go Team” programėlės. Mūsų patyrę fasilitatoriai pasirūpins, jog veiksmas vyktų bei padės apibendrinti rezultatus.

Trukmė: 30 min. – 2 val.

Dalyviai: 4 – 100 žm.

20 nemokamų idėjų ir patarimų komandos stiprinimui nuotoliniu būdu.

Digital Global Innovation Game

Tai nuotolinėms komandoms skirta komandos ugdymo veikla, kuri ugdo idėjų kūrimo įgūdžius, kūrybišką mąstymą, bendradarbiavimą bei komunikaciją. Komandos dirba prisijungusios prie specialiaus šio metodo internetinio puslapio. Kiekvienas dalyvis turi po tokį patį kiekį trijų kategorijų interaktyvių kortelių – objektų, technologinių įrenginių bei duomenų. Gavę užduotį sukurti inovatyvų išmanų objektą, paslaugą ar įrankį, dalyviai naudoja korteles, dėliodami jas į skirtingas kombinacijas.

Tuomet, atskiruose pokalbių kambariuose, komandos dalinasi sugalvotais konceptais ir svarsto, kol galiausiai nusprendžia, kurią idėją pristatys. Dalyviai bendradarbiauja kurdami trumpą įtaigią prezentaciją ir pristato ją kitoms komandoms. Laimi komanda, surinkusi daugiausiai įvertinimo balų.

Esant poreikiui, „Global Innovation Game” gali būti pritaikytas pagal Jūsų norimą turinį.

Trukmė: 1 – 2 val.

Dalyviai: 4 – 100 žm.

Visi matomi

Kaip neprarasti tarpusavio ryšio ir išlaikyti įmonės identitetą dirbant nuotoliniu būdu?

Sukurkite bendrą video, kuriame kiekvienas galėtų atskleisti unikalų charakterį. Darbuotojai būtų kviečiami pasidaryti savo nuotraukas (selfi ar paprastas) prie skirtingos spalvos fonų, kurie susiję su Jūsų įmonės logotipo spalvomis. Įjungus šiek tiek kūrybiškumo, žaismingumo ir panaudojus po ranka turimas priemones, nuotraukose žmonės tampa įdomiais personažais. Pateikiame aiškias instrukcijas kaip turi būti padarytos nuotraukos ir kur patalpintos. Iš šių nuotraukų sumontuojame video, kuriame iš pavienių kadrų filmo kulminacijoje susiformuoja Jūsų įmonės logotipas. Po visuotinės premjeros tikrai bus galima pasidžiaugti, kad esame atriboti tik fiziškai, bet socialiai susijungę.

Kaip tai atrodo, galite pažiūrėti čia.

Trukmė: 30 min. – 1 val.

Dalyviai: 40 – 500 žm.

Nuotolinė grandininė reakcija

Taip, šis puikus žaidimas įmanomas ir nuotoliniu būdu!

Turėdami ribotą laiką ir naudodami tik namuose/biure esančius resursus, dalyviai gaus iššūkį suprojektuoti machanizmus, kuriuos turės sklandžiai susieti į vientisą virtualią grandininę reakciją. Naudodamiesi vaizdo konferencijų priemonėmis, komandų nariai, prieš išeidami į atskirus kambarius, bus trumpai supažindinti su užduotimis. Vėliau tarpusavyje kolegos turės suderinti savo mechanizmų idėjas, ir, svarbiausia, sutarti dėl mechanizmų „jungčių“ tarp atskirų dalyvių.

Baigus konstravimo darbus ir viską nufilmavus, mes viską sudėsime į bendrą video įrašą, kuriame akivaizdžiai galima pamatyti, kad nuotolinis darbas tikrai nėra kliūtis bendradarbiavimui.

Trukmė: 30 min. – 1,5 val.

Dalyviai: 4 – 60 žm.

FreshBiz

Šis žaidimas labiausiai atskleidžia, kokių įgūdžių reikia, vykstant nuolatiniams pokyčiams ir vyraujant dideliam neapibrėžtumui.

Žaidimo tikslas – judant aplink žaidimo lentą ir pakeliui mokant mokesčius pasiekti finišą per ribotą laiką. Gebėjimas kūrybiškai panaudoti turimus pinigus yra gerokai svarbiau, nei pinigų kiekis. Žaidėjai gali kurti verslus, imti paskolas, prekiauti akcijomis, derėtis, žaisti „veiksmo kortelėmis” ir daryti kitus veiksmus, kurių nedraudžia taisyklės.

Stalo žaidimo priemonės gali būti atsiųstos į Jūsų biurą arba namus. Susijungu nuotoliniu būdu pristatoma žaidimo idėja, taisyklės ir fasilituojamas visas procesas. Vėliau daromas aptarimas ir užfiksuojami nauji įgūdžiai.

Trukmė: 1,5 – 2 val.

Dalyviai: 4 – 30 žm.

Stiprinkite nuotolinės komandos tarpusavio ryšius. Parašykite mums ir netrukus su Jumis susisieksime.