Dabartiniai globalūs reiškiniai paskatino vis daugiau įmonių komandų dirbti nuotoliniu būdu. Dar iki Covid-19 buvo prognozuojama, jog nuotolinių darbuotojų visame pasaulyje padaugės 43% iki 2023 metų.

Komandos efektyvumas remiasi tais pačiais principais, tiek dirbant nuotoliniu būdu, tiek akis į akį. Visgi nuotolinės komandos susiduria su didesniais iššūkiais, turint omenyje komunikaciją, motyvaciją, bendrą kultūrą bei tarpusavio ryšį. Greičiausiai susiduriate su šiomis situacijomis ir ieškote sprendimų, kaip užtikrinti sklandų komandos darbą?

Turime idėjų, kaip padėti komandoms, dirbančioms nuotoliniu būdu!

Kartu su partneriais Catalyst Lietuva sukūrėme keletą žaidybinių metodų, tinkamų tiek ugdyti komandos įgūdžius, tiek ir smagiai leisti laiką kartu online.

The Infinite Loop

Mūsų populiariausias žaidimas nuo šiol įmanomas ir visiškai nuotoliniu būdu dirbančioms komandoms!

Programišių komanda sušaukiama slaptai misijai. Naktį prieš žaidimą, jaunuolis, nusipirkęs virtualios realybės įrangą iš įtartinos įmonės, netikėtai buvo fiziškai įtrauktas į virtualų žaidimo pasaulį. Komandos misija – naviguojant tarp virtualaus ir realaus pasaulių, ieškoti užuominų ir padėti jaunuoliui sugrįžti į realybę.

Vienu metu tik vienas iš komandos narių gali matyti situciją virtualioje erdvėje ir apibūdinti tai, kol kiti stengiasi atrasti sprendimus ir atrakinti visas duris. Kai atrodo, jog iššūkis įveiktas – komandos atsiduria antrame lygyje ir privalo iš naujo pereiti visus kambarius, tik su sudėtingesniais galvosūkiais.

Trukmė: 1,5 – 2,5 val.

Dalyviai: 4 – 50 žm.

Lenktynės aplink Pasaulį

Tai interaktyvi komandos formavimo veikla, specialiai sukurta nuotoliniu būdu dirbantiems žmonėms. Naudojantis mūsų aplikacija „Go Team”, šis užsiėmimas prieinamas per bet kokį įrenginį, bet kurioje vietovėje. Visi trys žaidimo „Lenktynės aplink Pasaulį“ lygiai suteikia didelę smagių ir įtraukiančių iššūkių įvairovę. Kiekviena komanda reprezentuoja vieną tyrinėtoją.

Komunikuodami vaizdo konferencijoje, žaidėjai bendradarbiauja su kitais nariais ir veda savo komandos avatarą aplink Žemę. Siekiant sėkmingai užbaigti visus tris lygius ir gauti maksimalų taškų kiekį, komandos privalo sekti internetu pateikiamą informaciją bei atsirinkti tinkamus duomenis iš žaidimo žemėlapio. Riboti laiko bei kiti resursai sukuria itin įtraukiančią mokymosi aplinką.

Trukmė: 1 – 2 val.

Dalyviai: 4 – 100 žm.

Everestas

Dvidešimties dienų ekspedicijos metu komandos turi vesti savo klientus iki pat Everesto viršūnės ir atgal. Būtina atsižvelgti į daugybę faktorių, tokių kaip kliento fizinio pasirengimo lygis, oro sąlygos, geriausias maršrutas, deguonies lygis, aklimatizacija, palapinių statymas ir strategijos, kaip pergrudrauti kitas komandas, kūrimas. Kiekvieną ekspedicijos dieną komandoms į planšetes atsiunčiama esminė informacija. Komandos kopia aukštyn, priimdamos staigius, bet „blaivius” sprendimus ir varžosi tarpusavyje.

Tai itin kompleksiškas ir intensyvus žaidimas, sukuriantis daug iššūkių komandoms. Komunikacija nuotoliniu būdu dar labiau atskleidžia kiekvieno komandos nario svarbą bendram tikslui pasiekti.

Trukmė: 1-2 val.

Dalyviai: 4 – 60 žm.

Go Remote

Mūsų aplikacija „Go Team” yra specialiai sukurta nuotoliniu būdu dirbančioms komandoms. Kiekvienas komandos narys pakviečiamas su specialiu QR kodu ir aiškiomis instrukcijomis, kaip atsisiųsti programėlę ir prisijungti į žaidimą. Veiklos metu įveikiami įvairūs smagūs komandiniai iššūkiai, įskaitant loginius klausimus, vaizdo įrašuose ir nuotraukose pateikiamas užduotis ar net tokias, kurios reikalauja panaudoti turimus buitinius prietaisus.

Komandos gali bendrauti prisijungusios prie savo pasirinktos vaizdo konferencijų platformos arba prie pačios „Go Team” programėlės. Mūsų patyrę fasilitatoriai pasirūpins, jog veiksmas vyktų bei padės apibendrinti rezultatus.

Trukmė: 30 min. – 2 val.

Dalyviai: 4 – 100 žm.

20 nemokamų idėjų ir patarimų komandos stiprinimui nuotoliniu būdu.

Digital Global Innovation Game

Tai nuotolinėms komandoms skirta komandos ugdymo veikla, kuri ugdo idėjų kūrimo įgūdžius, kūrybišką mąstymą, bendradarbiavimą bei komunikaciją. Komandos dirba prisijungusios prie specialiaus šio metodo internetinio puslapio. Kiekvienas dalyvis turi po tokį patį kiekį trijų kategorijų interaktyvių kortelių – objektų, technologinių įrenginių bei duomenų. Gavę užduotį sukurti inovatyvų išmanų objektą, paslaugą ar įrankį, dalyviai naudoja korteles, dėliodami jas į skirtingas kombinacijas.

Tuomet, atskiruose pokalbių kambariuose, komandos dalinasi sugalvotais konceptais ir svarsto, kol galiausiai nusprendžia, kurią idėją pristatys. Dalyviai bendradarbiauja kurdami trumpą įtaigią prezentaciją ir pristato ją kitoms komandoms. Laimi komanda, surinkusi daugiausiai įvertinimo balų.

Esant poreikiui, „Global Innovation Game” gali būti pritaikytas pagal Jūsų norimą turinį.

Trukmė: 1 – 2 val.

Dalyviai: 4 – 100 žm.

Visi matomi

Kaip neprarasti tarpusavio ryšio ir išlaikyti įmonės identitetą dirbant nuotoliniu būdu?

Sukurkite bendrą video, kuriame kiekvienas galėtų atskleisti unikalų charakterį. Darbuotojai būtų kviečiami pasidaryti savo nuotraukas (selfi ar paprastas) prie skirtingos spalvos fonų, kurie susiję su Jūsų įmonės logotipo spalvomis. Įjungus šiek tiek kūrybiškumo, žaismingumo ir panaudojus po ranka turimas priemones, nuotraukose žmonės tampa įdomiais personažais. Pateikiame aiškias instrukcijas kaip turi būti padarytos nuotraukos ir kur patalpintos. Iš šių nuotraukų sumontuojame video, kuriame iš pavienių kadrų filmo kulminacijoje susiformuoja Jūsų įmonės logotipas. Po visuotinės premjeros tikrai bus galima pasidžiaugti, kad esame atriboti tik fiziškai, bet socialiai susijungę.

Kaip tai atrodo, galite pažiūrėti čia.

Trukmė: 30 min. – 1 val.

Dalyviai: 40 – 500 žm.

Break Out Bingo

Atsisiuntę programėlę su instrukcijomis, dalyviai pasiruošia pradėti žaidimą vaizdo konferencijos platformoje. Pradedamas pirmasis turas, kurio metu dalyviai, suskirstyti į mažesnes grupeles, kiekvienas užduoda vieną iš klausimų, esančių virtualiose Bingo lentelėse. Klausimai susiję su juokingais faktais, karjeros pasiekimais ar intriguojančiais įvykiais.

Atsakymai (vardai) įrašomi į interaktyvią programėlę. Bet kuris dalyvis gali gauti taškus už bet kurį klausimą, tad atmosfera yra konkurencinga ir įtraukianti. Vos po 3 minučių, dalyviai perkeliami į kitas pokalbių grupes ir viskas prasideda nuo pradžių. Po antrojo turo visi grįžta į vieną pokalbio kambarį ir nekantrauja pasidalinti savo atradimais. Tolimesni turai vis labiau sujungia žmones, kol sušunkama BINGO!

Trukmė: 20 min. – 1 val.

Dalyviai: 10 – 200 žm.

Fenikso projektas

Tai yra hibridinis renginys, leidžiantis gyvai susirinkusiems dalyviams bendradarbiauti su kolegomis iš nuotolinių ofisų ar namų.

Komandos dirba, jog surastų specialius punktus, išbarstytus mieste, atgautų dvyliką auksinių plunksnų ir atskleistų Fenikso lizdo lokaciją. Dalyviai esantys renginio vietoje prisiima „medžiotojų” rolę ir, pasitelkę GPS programėlę, ieško punktų. Dalyviai, pasilikę ofisuose ar dirbantys iš namų, tampa „rinkėjais” ir dirba ties iššūkiais ekrane. Kiekvienąkart pasisekus atskleidžiamos užuominos, o suklydimai gali pareikalauti daugiau resursų.

Tik dirbdama kartu komanda gali įveikti kelionę ir gauti taškus.

Trukmė: 2 – 2,5 val.

Dalyviai: 4 – 120 žm.

Stiprinkite nuotolinės komandos tarpusavio ryšius. Parašykite mums ir netrukus su Jumis susisieksime.