Žiemą esame linkę užsidaryti ne tik namuose, bet ir savyje. Daliai žmonių šaltojo sezono metu, dėl mažesnio saulės kiekio ir žemesnės temperatūros gali pasireikšti nerimas, nervingumas ir nemiga. Šie faktoriai neigiamai veikia komandos produktyvumą, dėl jų gali atsirasti nesutarimai, konfliktai ir pan., tada atitinkamai kenčia įmonės efektyvumas: tikslai nėra įgyvendinti, o rezultatai nedžiugina. Net nekalbant apie produktyvumą ir rezultatus, daugumą iš mūsų nori, kad aplinkiniai paprasčiausiai būtų laimingi, patenkinti gyvenimu ir savo darbu. Nuo to yra geriau tiek jiems, tiek mums.

Komandos įsitraukimas ir motyvacija yra gyvybiškai svarbūs aspektai visų įmonių sėkmei, bet kaip to galima reikalauti iš žmonių, kurie yra išsekę? Nereikia nusiminti ar pykti dėl įsivyravusio vangumo biure: leiskite komandai kelioms dienoms, dienai arba bent pusdieniui atitrūkti nuo darbo rutinos ir kokybiškai praleisti laiką kartu. Geriausias tam būdas? Seni geri „team building’ai“.

Štai Jums idėjos gyviems renginiams, kurios tikrai patiks Jūsų kolegoms!

 

Idėjos gyvoms akimirkoms

 

Organizuokite komandiškumą skatinančias varžybas biure

Quickfire Christmas

Varžybų organizavimas yra paprastas ir veiksmingas būdas gerinti komandos santykius, stiprinti ryšį tarp kolegų ir skatinti draugiškumą. Visus galimus varžybų variantus išvardyti neįmanoma, tačiau šios veiklos pagrindinė esmė slypi komandiniame darbe.

Nors mes kalbame apie varžybų formatą, nepamirškime, kad komandos formavimo renginiuose norime akcentuoti ne konkurenciją, bet bendradarbiavimą ir komandiškumą. Tad net jeigu komandos ir varžosi, čia dėmesys skiriamas kolegų bendradarbiavimui komandos viduje.

Siūlome į komandinį darbą orientuotas varžybas organizuoti naudojant didžiausio komandinių renginių tinklo „Catalyst Global“ sukurtą žaidimą „Quickfire“. Komandos, naudodamos specialią programėlę ir įvairias papildomas priemones, per ribotą laiką turi atlikti kuo daugiau loginių, kūrybinių ir aktyvių iššūkių. Žaidimas gali būti adaptuotas pagal kiekvieno kliento poreikius, sukuriant specialų vizualinį identitetą ir parenkant tinkamiausias užduotis. Tad Jūsų planuojamos varžybos gali ne tik skleisti šventinę nuotaiką, bet jose taip pat gali atspindėti įmonės vertybės, numatyti tikslai, vizija bei misija. Daugiau apie „Quickfire“ skaitykite čia.

Organizuokite vertas dėmesio orientacines žaidynes

Discoverland

Jeigu visgi būti biure nesinori, siūlome organizuoti orientacines varžybas. Tai įdomi veikla, kuri lavina tiek kūną, tiek protą. Žaidynes galima organizuoti naudojant telefonuose arba planšetiniuose kompiuteriuose specialiai tam sukurtą aplikaciją „Go Team“.

Komandos turi judėti tarp pažymėtų žemėlapyje punktų, o juos pasiekus – atlikti užduotis. Tai gali būti foto ar video, kūrybinės ar loginės užduotys, klausimai apie vietovę ir pan.. Užduotys ir klausimai gali būti susiję su Jūsų įmone ir atspindėti verslo kultūrą. Daugiau apie „Go Team“ skaitykite čia.

Padėkite jaunuoliui ištrūkti iš virtualaus pasaulio

Vienas iš populiariausių „Catalyst“ žaidimų „The Infinite Loop“ puikiai tinka komandos formavimo renginiui. Komandos, naviguojant tarp virtualaus ir realaus pasaulių, turi ieškoti užuominų ir padėti jaunuoliui sugrįžti į realybę. Vienu metu tik vienas iš komandos narių gali būti virtualioje erdvėje, kol kiti stengiasi atrasti sprendimus ir atrakinti visas duris. Finalinė užduotis yra pati sudėtingiausia ir tik ją įveikusios komandos išlaisvins jaunuolį iš virtualaus pasaulio.

Šis žaidimas skirtas ne tik pramogauti, bet taip pat skatinti kolegas dirbti komandoje ir siekti bendro tikslo. Jaunuoliui reikalinga Jūsų pagalba, tad pimyn!

Puoselėkite kolegų kūrybiškumą

Šiais laikais kūrybiškumas yra ypatingai svarbi ir labai vertinama savybė, kurią būtina ugdyti. Kūrybiškumas skatina inovacijas, asmeninį augimą ir pasitikėjimą savimi ir gerina problemų sprendimo įgūdžius. Ypatingai svarbu tai, kad kūrybiškumas skatina žmones bendradarbiauti ir dalytis idėjomis.

Šiuolaikinės organizacijos vertina kūrybiškus individus, gebančius prisidėti prie organizacijos augimo. Kūrybiška asmenybė atneša daug naudos, bet tuo pačiu įgyvendina savo ambicingus tikslus ir auga kaip profesionalas. Tai yra naudinga tiek organizacijai, tiek pačiam darbuotojui, todėl yra svarbu investuoti į kolegų kūrybiškumą.

Įmonėms, kurios nori suvienyti komandas ir skatinti kolegų kūrybiškumą, siūlome muzikinę programą „Crescendo”. Tikriausiai visi Jums pasakytų, kad įvaldyti klasikinį instrumentą mažiau nei per vieną valandą neįmanoma, tačiau komandos dvasia daro stebuklus. Ši muzikinė veikla suvienija kolegas ir parodo, kad tai, kas atrodo neįmanoma, iš tikrųjų yra lengvai įgyvendinama, ypač kai dirbama kartu siekiant bendro tikslo.

Muzika pagerina mokymosi procesą ir išskiria dopaminą, kuris sukelia pakilų ir pozityvų mąstymą. „Crescendo” yra išskirtinai komandą suartinanti patirtis, paliekanti teigiamą ilgalaikį poveikį. Pabandykite išmokti per valandą groti klasikiniu instrumentu ir Jūs!

Paliečiant muzikines veiklas, taip pat įmonėms siūlome „Armonikėlių orkestrą”. Tai į komandos suvienijimą ir kūrybiško mąstymo skatinimą orientuotas užsiėmimas, kurio metu kolektyvas tampa ritmingu ir vieningu armonikėlių orkestru. Nors mes orientuojamės į komandos teigiamų savybių skatinimą, įkvėpta ir pagyvėjusi komanda džiaugsis dar labiau, gavusi po veiklos ir suvenyrą – įmonės logotipu papuoštą lūpinę armonikėlę.

Suplanuokite turiningas ir prasmingas darbostogas

Viskas yra labai paprasta: darbas+atostogos=darbostogos. Šiandieniniame pasaulyje tai yra labai populiari tendencija, leidžianti derinti poilsį su darbu. Dažniausiai komandos vieną dienos pusę praleidžia dirbant, o kitą – pramogauja ar kitaip turiningai leidžia laiką. Dalis mano, kad darbostogų metu žmogus nei kokybiškai ilsisi, nei tinkamai dirba, tačiau tokios išvykos suvienija ir leidžia atitrūkti nuo rutinos.

Svarbu pabrėžti, kad darbostogos nebūtinai reiškia išvyką į užsienį: tai gali būti ir poilsio procedūros bei konferencijos SPA viešbutyje, nuotolinio darbo ir mokymų simbiozė sodyboje ir pan.. Siekiant užtikrinti Jūsų darbostogų sėkmę, mes galime visapusiškai pasirūpinti jų organizavimu.

Organizuokite įmonės šventę su įtraukiančiomis veiklomis

Įmonės šventė dažniausiai reikalauja nemažų finansų, tačiau jeigu galite sau tai leisti, kodėl gi to neįgyvendinti? Jeigu norite atšvęsti įmonės gimtadienį, drastiškai keičiate viziją ar iškėlėte naujus tikslus – įmonės šventė yra puiki proga pasidalinti džiugiomis naujienomis kartu su kolegomis.

Tačiau nepamirškite, kad įmonės šventės tikslas yra ne tik linksmintis ir pramogauti, bet ir turiningai praleisti laiką bei perteikti komandai norimą žinutę. Todėl siūlome Jūsų renginiui pritaikyti mūsų įtraukiančias veiklas, skatinančias stiprinti kolegų kompetencijas.

Jau 16 metų teikiame verslo renginių organizavimo paslaugas, vedame komandos ugdymo mokymus įvairaus dydžio kolektyvams, turime daug idėjų ir patirties organizuojant įmonių teminius ir proginius renginius. Todėl jeigu norite, kad Jūsų šventė būtų nepakartojama – patikėkite renginio organizavimą mums!

 

Kitos galimos veiklos

 

Pagaminkite žiemai būdingą maistą

Šita veikla daugeliui gali nuskambėti banaliai, tačiau tai yra puiki galimybė bent pusdieniui atitrūkti nuo darbų ir smagiai praleisti laiką kartu su kolegomis. Šaltuoju laikotarpiu ypatingai norisi pasimėgauti gardžiais patiekalais ir desertais, tad kodėl nepaskanauti kartu su komanda? Pasiūlykite savo kolegoms išmokti gaminti skanius patiekalus ir dekoruoti įspūdingus desertus.

Jeigu turite galimybę, gaminti galite biure, tačiau siūlome kreiptis pas profesionalus, kurie būtent veda kulinarijos ar maisto dekoravimo pamokas. Į šią veiklą žiūrėkite ne iš pramogų perspektyvos, bet siekite išmokti kažko naujo ir mesti sau iššūkį: rinkitės gaminti tokius patiekalus ir desertus, kurių jums nėra tekę gaminti arba kuriuos gaminti namuose tingėtumėte.

Norint pasimėgauti snaigių grožiu teks pastovėti šaltyje (Graikų filosofas Aristotelis)

Nors žiemą yra šaltasis metų laikotarpis, tai yra puiki galimybė pasidžiaugti ir tinkamai išnaudoti gamtos dovaną – sniegą. Užbėgant už akių iškart norime atkreipti dėmesį, kad toliau paminėtas veiklas nereikia vertinti kaip atskirą komandos formavimo veiklą. Jas geriau integruoti į rimtus komandos stiprinimo renginius, nes šios veiklos yra labiau priskiriamos prie pramogų.

Taigi, galite prieš didelį renginį ar po darbo vakare kartu su komanda nueiti čiuožti ant ledo arba slidinėti. Šioms veikloms būtinos atitinkamos oro sąlygos arba specialiai tam pritaikytos vietos (ledo arenos, Druskininkų „Snow Arena“). Tačiau jeigu turite galimybę užsiimti šiomis veiklomis kartu su komanda – šmaikštūs pokalbiai, juokas ir geri prisiminimai garantuoti! Būtinai padrąsinkite kolegas, kurie niekada to nedarė ir bijo, o jeigu jau įkalbėjote juos lipti ant ledo ar užkopti į kalną – nepamirškite jiems padėti arba netaupykite ant instruktoriaus.

Siūlome rezervuoti šias veiklas iš anksto, kad nei vienas komandos narys neliktų už borto, arba patikėkite šiuos administracinius darbus mums.

Pamatykite Šiaurės pašvaistę

Nors ankstyvi žiemos vakarai kuria gana melancholišką nuotaiką, nereikia į viską žiūrėti pesimistiškai. Žiema yra ne tik apie jaukius vakarus su arbata ar kava ir pyragais: tai puiki galimybė pamatyti Šiaurės pašvaistę.

Nors praeitą pavasarį galėjote stebėti šį nuostabų gamtos reiškinį Lietuvoje, tikimybė, kad dar pamatysite Šiaurės pašvaistę virš savo namo yra gan maža. Tad kodėl gi kartu su komanda nenuvykti į šiaurę, kur įvairiaspalviu dangumi galima grožėtis vos ne kiekvieną žiemos vakarą?

Šiaurės pašvaistės stebėjimą galima susieti su darbostogomis. Pavyzdžiui, galite išvykti į SPA viešbutį, organizuoti mokymus ir vieną vakarą dedikuoti Šiaurės pašvaistei. Skamba gerai, tačiau jeigu norite, kad ne tik skambėtų, bet ir būtų kaip planuojate, tokio komandos formavimo organizavimą galite patikėti mums!

Nesikoncentruokite vien tik į šventinį laikotarpį: Kalėdų ir Naujųjų metų šventinė nuotaika ateina ir greitai praeina, o Jūsų komandai lieka dar 2 mėnesiai neramaus ir chaotiško sezono. Skirdami laiko iš įtempto grafiko ir surengdami komandos stiprinimo renginius, padidinsite darbuotojų moralę bei priminsite jiems, kad net ir mažos džiaugsmo akimirkos yra svarbios.